Leca® Konstruktörer

Dessa konstruktörer har genomgått Webers utbildning "Murverkskonstruktioner med Leca® Murblock". Samtliga konstruktörer arbetar med ett speciellt framtaget konstruktionsprogram, Leca Murdim+. Konstruktörslistan kompletteras allteftersom nytillkomna konstruktörer genomför utbildningen.

Alingsås  
Arkk++ ab 
Torbjörn S Larsson ark SAR/MSA 
Vagnshed 
441 91 ALINGSÅS 
Telefon: 0322-700 22 
Fax: 0322-700 31 
E-post: info@arkkplus.se
Hemsida: www.arkkplus.se

 

Göteborg  
Thersthols Ing.Byrå AB
Stig Johansson 
Karneolgatan 21
465 51 VÄSTRA FRÖLUNDA 
Telefon: 031-47 99 61
Fax: 031-47 99 61
E-post: stig.johansson@comhem.se

 

Linköping  
WSP Sverige AB | WSP Deskriptor
Petar Vajukic, Byggkonstruktör
Adress: Box 71
581 02  Linköping 
Besök: S:t Larsgatan 3
Direkt: 010-722 59 42 
Mobil: 072-721 37 78
Växel: 010-722 50 00
www.wspgroup.se | Twitter | YouTube

 

Malmö  
Björn Gerlach Bygg AB 
Björn Gerlach 
John Lundvalls gata 3
218 31 BUNKEFLOSTRAND
Mobil: 0707-196738 
E-post: bjorn.gerlach@malmo.se
   
Reinertsen 
Tage Strand 
Kattsundsgatan 15
211 26 MALMÖ 

Telefon: 040-25 40 65
E-post: tage.strand@reinertsen.se

 

Stockholm  
Ahrebo Bygg och Datakonsulterna
Nils Ahrebo
Johan Ahrebo 
Vråkvägen 10
746 35 BÅLSTA 
Telefon: 0171-544 75
Fax: 0171-500 31
Mobil: 0708-65 87 35 
E-post: nils@ahrebo.se
   
Algeba Byggkonsulter AB
Vilgot Gustavsson
Tryckerigatan 14
111 28 STOCKHOLM 
Telefon: 08-21 71 70 
Fax: 08-21 77 70 
Mobil: 0706-83 81 60
E-post: riddarholmen@algeba.se
   
Projektilen Byggkonsult AB
Rolf Andersson 
Slättgårdsvägen 21 
129 41 HÄGERSTEN 
Telefon: 08-88 28 88 
Mobil: 0704-61 64 95 
E-post: rolf.anderson@projektilen.se
   
Sjögrens Hus AB 
Per Sjögren 
Katarina Bangata 43 
116 39 STOCKHOLM 
Telefon: 08-644 22 79 
Fax: 08-644 22 75 
Mobil: 0705-56 35 44 
E-post: per.sj@sjogrenshus.com
   
Tuna Ingenjörsbyrå AB 
Björn Hasslar
Box 747 
191 27 SOLLENTUNA 
Telefon: 08-626 92 70 
Mobil: 0705-594 65 60 
E-post: hasslar@tunaing.com

 

Trelleborg  
Konstark i Trelleborg AB
Per-Olof Eiman 
Tommarpsvägen 116 
231 66 TRELLEBORG 
Telefon: 0410-13213 
E-post: per-olof.eiman@konstark.se

 

Uppsala  
MJ BORG Byggprojektering
Jakob Borg
Sysslomansgatan 8
753 11 UPPSALA
E-post: jakob@mjborg.se
Hemsida: www.mjborg.se

 

Växjö  
Tyréns AB 
Martina Ivarsson 
Violeúm 
351 96 VÄXJÖ 
Telefon: 0470-77 86 70
E-post: martina.ivarsson@tyrens.se

 

Ängelholm  
Falkenbacks i  Ängelholm
Kjell-Åke Falkenback
Råggatan 25
262 53 ÄNGELHOLM
Telefon: 0431-180 47
Mobil: 073-180 47 01
E-post: info@falkenbacks.se
Hemsida: www.falkenbacks.se 

 

Örebro  
Hedvall & Nilsson Byggprojektering AB 
Johan Hedvall 
Gustavsviksvägen 7
702 30  ÖREBRO
Telefon: 019- 12 53 74 
Mobil: 070- 250 33 66
E-post: johan@hedvall-nilsson.se 
Hemsida: www.hedvall-nilsson.se

 

Våra e-tjänster