CWG, Certifierad Weber Golventreprenör

CWG och CWG-K har genomgått en speciell utbildning i Webers regi. Alla arbeten utförs enligt Webers kvalitetssäkringsprogram. Utförandet av mer avancerade lösningar och funktioner anförtror vi endast åt våra certifierade entreprenörer för att vara säkra på bästa möjliga slutresultat.

Skillnad mellan CWG och CWG-K

CWG är godkända för att utföra:

  • Kommersiella golv
  • Ljudgolv
  • Marina golv

CWG-K är certifierade entreprenörer med inriktning koncept som förutom ovanstående även är godkända för att utföra:

  • Weber Industrigolv
  • Weber Komfortgolv
  • Weber Designgolv

Kontaktuppgifter

Skåne län  
Företag Kontaktuppgifter
Grönlunds Golvsystem AB
Per Grönlund
E-post: per@gronlundsgolv.se
Webbplats: http://www.gronlundsgolv.se/
Skandinavisk Betong och Golvteknik AB 
Rene Kure

E-post: rene.kure.sbg@telia.com 

 

Stockholms län

 

Företag Kontaktuppgifter

Avjämning & Golv Entreprenad AB
Tord Gustafson

E-post: tord.gustafson@agett.se
Webbplats: https://www.agett.se/

 

Värmlands län

 
Företag Kontaktuppgifter

BBM i Karlstad
Tomas Larsson

E-post: tomas.larsson@bbm.nu
Webbplats: http://www.bbm.nu/

 

Västra Götalands län  
Företag Kontaktuppgifter
Player AB
Fredrik Player
E-post: fredrik@playerab.se
Hemsida: www.playerab.se

 

Örebro län  
Företag Kontaktuppgifter
Örebro Fogfria AB
Mikael Palmborg
E-post: mikael.palmborg@fogfria.nu
Hemsida: www.fogfria.nu

 

Östergötlands län  
Företag Kontaktuppgifter
Betongteknik Entreprenad
John Jacobsson
E-post: john@betongteknik.com
Hemsida: www.betongteknik.com

Dalarnas län

 

Företag Kontaktuppgifter
Golv & Vägg i Mora AB
Lars Melin
E-post: info@golvvagg.se
Webbplats: https://www.golvvagg.se/

 

Gävleborgs län

 

Företag Kontaktuppgifter

Bosses Bygg & Betong AB
Bo Sundberg

E-post: info@b-b-b.se
Webbplats: http://b-b-b.se/

 

Hallands län

 
Företag Kontaktuppgifter
JC Kakelmäster AB
Jonas Karlsson
E-post: jckakelmaster@telia.com

 

Jämtlands län  
Företag Kontaktuppgifter
Kafab Jämtland AB
P-G Folkesson
E-post: pg@kafab.nu
Webbplats: http://www.kafab.nu/

 

Jönköpings län  
Företag Kontaktuppgifter
Jigab Golv AB
Christoffer Johansson
E-post: christoffer.johansson@jigab.nu
Webbplats: http://www.jigab.nu/
Miljöhallen
Daniel Palmgren
E-post: daniel@miljohallen.se

 

Kronobergs län  
Företag Kontaktuppgifter
JKS Golv i Växjö AB
Joakim Selldén

E-post: jocke@jksgolv.se
Webbplats: http://www.jksgolv.se/

Ljungby Golv AB
Per Andersson
E-post: per@ljungbygolv.se
Webbplats: https://www.ljungbygolv.se/

 

Stockholms län

 

Företag Kontaktuppgifter

Fruängens Golv & Betong AB
Fredrik Klingsell

E-post: info@fruangensgolv.se
Webbplats: www.fruangensgolv.se/

Golvbalans AB
Jimmy Österberg

E-post: jimmy@golvbalans.se
Webbplats: www.golvbalans.se

ETT GOLV
Petter Gryding 

E-post: petter@ettgolv.se
Webbplats: www.ettgolv.se

Golvon Badrumsrenoveringar AB
Johan Olsson Renlund

E-post: golvon@golvon.se
Webbplats: golvon.se

Gtab AB
Andreas Carlsson 

E-post: andreas.c@gtab.se
Webbplats: gtab.nu

JLM Entreprenad AB
Thomas Lindeqvist

E-post: jlm.entreprenad@gmail.com

J O Byggtjänst AB
Peter Davidsson

E-post: info@jobyggtjanst.se 

Kakelvision Stockholm AB
Muharrem Brahimi

E-post: Rema@kakelvision.se
Webbplats: https://www.kakelvision.se/

Lindblad & Norstedt
Andreas Lindblad

E-post: kontakt@lindbladnorstedt.se 
Webbplats: http://www.lindbladnorstedt.se/

Metodgolv AB
Ronnie Österberg

E-post: ronnie@metodgolv.se
Webbplats: http://www.metodgolv.se/

Olle Lind Golv
André Rehak

E-post: andre@ollelindgolv.se
Webbplats: http://www.ollelindgolv.se

Stockholms Interiörgolv AB
Krister Hasselqvist

E-post: stockholms@interiorgolv.se

Widlunds Golv & Bygg
Stefan Widlund

E-post: info@widlundsgolv.se
Webbplats: http://www.widlundsgolv.se/

 

Södermanlands län  
Företag Kontaktuppgifter
Golvmaterial H Johansson AB
Kent
E-post: kent@golvmaterial.se
Webbplats: https://www.golvmaterial.se/

 

Upplands län

 

Företag Kontaktuppgifter

iFix Trading AB
Joakim Renemar

E-post: joakim@ifix.nu
Webbplats: https://ifix.nu/

LN Plattsättning AB
Christian Larsson

E-post: info@lnplatt.se

 

Västernorrlands län

 

Företag Kontaktuppgifter

Golvettan
Johan Olsson

 E-post: johan.olsson@golvettan.se
Webbplats: https://www.golvettan.se/

Uno K Westin
Kent Westin

E-post: kenth@unok.se
Webbplats: https://www.unok.se/

 

Västra Götalands län  
Företag Kontaktuppgifter
Betongbyggen Jonas Svensson AB 
Dennis Lönn
E-post: dennis@betongbyggen.com
Webbplats: https://betongbyggen.com

Flytgolv i Göteborg AB
Ladislav (Lasse) Maar

E-post: lasse@flytgolvgbg.se
Webbplats: http://flytgolvgbg.se/index.html

Jubels Golv
Magnus Johansson
E-post: magnus@jubels-golv.se
Webbplats: https://www.jubels-golv.se/
MTB Plattsättning 
Andreas Evertsson

E-post: andreas@mtbbygg.se
Webbplats: http://www.mtbbygg.se/MTB-Plattsaettning.html

Nivågolv i Väst AB

E-post, Andreas: andreas@nivagolv.se
E-post, Keijo: keijo@nivagolv.se
Webbplats: http://www.nivagolv.se

 

Östergötlands län  
Företag Kontaktuppgifter
KVM Golventreprenad AB
Daniel
E-post: daniel@kvmgolv.se
Webbplats: https://www.kvmgolv.se/
RGB AB 
Christer Wiberg
E-post: christer.wiberg@rgbab.se
Webbplats: http://rgbab.se/

Våra e-tjänster