CWG, Certifierad Weber Golventreprenör

CWG och CWG-K har genomgått en speciell utbildning i Webers regi. Alla arbeten utförs enligt Webers kvalitetssäkringsprogram. Utförandet av mer avancerade lösningar och funktioner anförtror vi endast åt våra certifierade entreprenörer för att vara säkra på bästa möjliga slutresultat.

Skillnad mellan CWG och CWG-K

CWG är godkända för att utföra:

  • Kommersiella golv
  • Ljudgolv
  • Marina golv

CWG-K är certifierade entreprenörer med inriktning koncept som förutom ovanstående även är godkända för att utföra:

  • Weber Industrigolv
  • Weber Komfortgolv
  • Weber Designgolv

Kontaktuppgifter

Dalarnas län  
FöretagKontaktuppgifter 
BBM i Dalarna
Niklas Forslund
E-post: niklas@bbmdalarna.se
Webbplats: www.bbmdalarna.se
CWG
Gävleborgs län  
FöretagKontaktuppgifter 
Bosses Bygg & Betong AB
Bo Sundberg
E-post: info@b-b-b.se
Webbplats: b-b-b.se
CWG
EKRAB AB i Hudviksvall
Anders Pfifer
E-post: ekrab@tyfonmail.seCWG
Hallands län  
FöretagKontaktuppgifter 
JC Kakelmäster AB
Jonas Karlsson
E-post: jonas@jckakelmaster.seCWG
Maxflyt
Nuno Marques
E-post: info@sscab.seCWG
Jämtlands län  
FöretagKontaktuppgifter 
Kafab Jämtland AB
P-G Folkesson
E-post: pg@kafab.nu
Webbplats: www.kafab.nu
CWG
Jönköpings län  
FöretagKontaktuppgifter 
Jigab Golv AB
Christoffer Johansson
E-post: christoffer.johansson@jigab.nu
Webbplats: www.jigab.nu
CWG
Miljöhallen
Daniel Palmgren
E-post: daniel@miljohallen.seCWG
Kronobergs län  
FöretagKontaktuppgifter 
JKS Golv i Växjö AB
Joakim Selldén
E-post: jocke@jksgolv.se
Webbplats: www.jksgolv.se
CWG
Ljungby Golv AB
Per Andersson
E-post: per@ljungbygolv.se
Webbplats: www.ljungbygolv.se
CWG
Norrbottens län  
FöretagKontaktuppgifter 
Golvteknik i Luleå AB
Magnus Forsberg
E-post: magnus@golvtekniklulea.se
Webbplats: golvtekniklulea.se
CWG
Skåne och Blekinge län  
FöretagKontaktuppgifter 
AM Pumptjänst AB 
Lars Ahlgren 
E-post: lars@pumptjanst.eu
Telefon: 073-4237470
CWG
Grönlunds Golvsystem AB
Per Grönlund
E-post: per@gronlundsgolv.se
Webbplats: www.gronlundsgolv.se
CWG-K
Stockholms län  
FöretagKontaktuppgifter 
Avjämning & Golv Entreprenad AB
Tord Gustafson
E-post:tord.gustafson@agett.se
Webbplats: www.agett.se
CWG-K
Golvbalans
Jimmy Bäckström
E-post: info@golvbalans.se
Webbplats: www.golvbalans.se
CWG
Golvon Badrumsrenoveringar AB
Johan Olsson Renlund
E-post: golvon@golvon.se
Webbplats: golvon.se
CWG
JLM Entreprenad AB
Thomas Lindeqvist
E-post: jlm.entreprenad@gmail.comCWG
Kakelvision Stockholm AB
Muharrem Brahimi
E-post: Rema@kakelvision.se
Webbplats: www.kakelvision.se
CWG
Metodgolv AB
Ronnie Österberg
E-post: ronnie@metodgolv.se
Webbplats: www.metodgolv.se
CWG
Olle Lind Golv
André Rehak
E-post: andre@ollelindgolv.se
Webbplats: ollelindgolv.se
CWG
Stockholms Interiörgolv AB
Krister Hasselqvist
E-post: stockholms@interiorgolv.seCWG
Widlunds Golv & Bygg
Stefan Widlund
E-post: info@widlundsgolv.se
Webbplats: www.widlundsgolv.se
CWG
Södermanlands län  
FöretagKontaktuppgifter 
Golvmaterial H Johansson AB
Kent Björnqvist
E-post: kent@golvmaterial.se
Webbplats: www.golvmaterial.se
CWG
Upplands län  
FöretagKontaktuppgifter 
iFix Trading AB
Joakim Renemar
E-post: joakim@ifix.nu
Webbplats: 
CWG
Värmlands län  
FöretagKontaktuppgifter 
BBM i Karlstad
Tomas Larsson
E-post: tomas.larsson@bbm.nu
Webbplats: www.bbm.nu
CWG-K

 

Västerbottens län  
FöretagKontaktuppgifter 
BL-Interiör AB
Olov Persson
Daniel Fajers
E-post: olov@blinterior.se
E-post: daniel@blinterior.se
Webbplats: www.blinterior.se
CWG
Golvteknik i Luleå AB
Magnus Forsberg
E-post: magnus@golvtekniklulea.se
Webbplats: golvtekniklulea.se
CWG
Skellefteå Golvteknik AB
Håkan Olofsson
E-post: golvteknik@telia.com
Webbplats: www.blinterior.se
CWG
Västernorrlands län  
FöretagKontaktuppgifter 
Golvettan
Johan Olsson
E-post: johan.olsson@golvettan.se
Webbplats: www.golvettan.se
CWG
Västra Götalands län  
FöretagKontaktuppgifter 
Betongbyggen Jonas Svensson AB 
Dennis Lönn
E-post: dennis@betongbyggen.com
Webbplats: betongbyggen.com
CWG
Flytgolv i Göteborg AB
Ladislav (Lasse) Maar
E-post: lasse@flytgolvgbg.se
Webbplats: flytgolvgbg.se
CWG
Jubels Golv
Magnus Johansson
E-post: magnus@jubels-golv.se
Webbplats: www.jubels-golv.se
CWG
MTB Plattsättning 
Andreas Evertsson
E-post: andreas@mtbbygg.se
Webbplats: www.mtbplattsattning.se
CWG
Nivågolv i Väst AB
Andreas Austvik
Keijo Vaara
E-post: andreas@nivagolv.se
E-post: keijo@nivagolv.se
Webbplats: www.nivagolv.se
CWG
Player AB
Fredrik Player
E-post: fredrik@playerab.se
Hemsida: www.playerab.se
CWG-K
Örebro län  
FöretagKontaktuppgifter 
Örebro Fogfria AB
Mikael Palmborg
E-post: mikael.palmborg@fogfria.nu
Hemsida: www.fogfria.nu
CWG-K
Östergötlands län  
FöretagKontaktuppgifter 
Betongteknik Entreprenad
John Jacobsson
E-post: john@betongteknik.com
Hemsida: www.betongteknik.com
CWG-K
KVM Golventreprenad AB
Daniel Johansson
E-post: daniel@kvmgolv.se
Webbplats: www.kvmgolv.se/
CWG

Våra e-tjänster