Certifierad Betongentreprenör – Reparation

CWB-R entreprenörer har genomgått Webers utbildning med inriktning mot reparation och ytskydd av betongkonstruktioner inom husbyggnad.

Arbeten som en CWB-R utbildad entreprenör är godkända att utföra är betongrenovering inom husbyggnad med metoder som handlagning, pumpning eller traditionell gjutning samt ytskyddsbehandling av betong inom husbyggnad (målning, slamning, impregnering).

Kontaktuppgifter

Gävleborgs län 
FöretagKontaktuppgifter
Gävle Tillkomstteknik AB    
Rickard Bylund    
Telefon: 070-222 44 95
E-post: rickard@gttab.se    
Hemsida: gttab.se

 

Skåne län 
FöretagKontaktuppgifter
Beve AB    
Wiktor Mozalevski    
Telefon: 0736- 811757
E-post: wiktor@beve.se
Hemsida: www.beve.se
Dab Group AB  
Pär Lindström    
Telefon: 0709 - 678626
E-post: p.lindstrom@dabgroup.se
Hemsida: dabgroup.se
Ekstams Skåne AB    
Dario Idzakovic    
Telefon: 0704 - 040009
E-post: dario@ekstams.se
Hemsida: www.ekstams.se 
GMM Skåne AB    
Milan Grubitz
Telefon: 0762 - 7995 12    
E-post: milan@gmmiskane.se    
Hemsida: www.gmmiskane.se
Helsingborgs Fasad o Kakel AB
Håkan Jarl    
Telefon: 0733 - 446216
E-post: hakan@fasadokakel.se    
Hemsida: www.fasadokakel.com
Morneon Fasad AB
Frej Josefsson    
Telefon: 0735 - 153531    
E-post: frej@morneonfasad.se 
Hemsida: morneonfasad.se

 

Södermanlands län 
FöretagKontaktuppgifter
Erkes iStockholm AB
Eryk Buga 
Telefon: 070-616 15 28 
E-post: eryk@erkesbygg.se   

 

Uppsala län 
FöretagKontaktuppgifter
ABTK
Kristian Knutsson
Telefon: 0708-642872 
E-post: kristian.knutsson@abtk.eu
Hemsida: www.abtk.eu

 

Västra Götalands län 
FöretagKontaktuppgifter
Fasadentreprenad  
Mikael Karlsson
Telefon: 0704 -66 05 31
E-post: mikael@fasadentreprenad.se
Hemsida: www.fasadentreprenad.se
Frillesås Mur o Puts AB    
Morgan Dragstedt    
Telefon: 0706 - 527999    
E-post: morgan@frillesasmurputs.se    
Hemsida: frillesasmurputs.se
JH Byggservice 
Jörgen Hjortkvist
Telefon: 0705 – 29 20 29
E-post: jhbygg@jhbygg.net
Hemsida: www.jh-bygg.se
Johns Fasad
Enis Brahimi 
Telefon: 0709 – 22 52 08
E-post: enis@johns.se
Hemsida: www.johns.se
Lars Berg Construction AB    
Lars Berg    
Telefon: 0705 - 868607    
E-post: info@bergconstuction.se
Murbiten
Mats Pettersson
Telefon: 0706 – 88 06 90
E-post: mats@murbiten.se
Hemsida: www.murbiten.se
Patrik Fors AB
Patrik Fors
Telefon: 0706 – 15 81 58
E-post: patrik@pfors.se
Sweden Bygg & Konsult AB    
Rafid Siyahmansor    
Telefon: 0709 - 155040    
E-post: rafid@swedenbygg.se    
Hemsida: swedenbygg.se