Golventreprenörer

weberfloor navigator
En komplett guide till golvprodukter, golvsystem och golvkoncept

Sidan är anpassad för navigering med webbläsaren i din dator.

Golventreprenörer

Certifierade Weber Golventreprenörer (CWG).

Ingen entreprenör tillåts komma in på din arbetsplats förrän vi har utbildat, testat, granskat och certifierat entreprenören.

När vi erbjuder skräddarsydda golv till våra kunder är slutresultatet avgörande – golven måste alltid hålla exakt den kvalitet som erbjudits med hänsyn till funktion, styrka, hållbarhet, yta etc.

Därför anförtror vi utförandet av våra system endast till våra Certifierade Weber Golventreprenörer. En certifierad golventreprenör har specialutbildats och auktoriserats av Weber. För våra Koncept har vi tagit steget längre med en djupare vidareutbildning för ett fåtal av våra redan certifierade entreprenörer. Allt arbete utförs i enlighet med Webers kvalitetssäkringssystem.

Alla certifierade Weber-företag tillämpar samma standard, vilket garanterar högkvalitativt och professionellt arbetsutförande.

Certifierade Weber Golventreprenörer, CWG

Certifierade Weber Golventreprenörer (CWG)
är godkända för att utföra:

  • Kommersiella golv
  • Ljudgolv
  • Marina golv

Certifierade Weber Golventreprenörer med inriktning Koncept (CWG-K)
är förutom ovanstående även godkända att utföra:

  • Weber Industrigolv
  • Weber Komfortgolv
  • Weber Designgolv

Kontaktuppgifter

Dalarnas län

 

 
Företag Kontaktuppgifter  

BBM i Dalarna
Niklas Forslund

E-post: niklas@bbmdalarna.se
Webbplats: www.bbmdalarna.se

CWG

 

Gävleborgs län

 

 
Företag Kontaktuppgifter  

Bosses Bygg & Betong AB
Bo Sundberg

E-post: info@b-b-b.se
Webbplats: b-b-b.se

CWG

EKRAB AB i Hudviksvall
Anders Pfifer

E-post: ekrab@tyfonmail.se

CWG

 

Hallands län

 

 
Företag Kontaktuppgifter  
JC Kakelmäster AB
Jonas Karlsson
E-post: jonas@jckakelmaster.se CWG
Maxflyt
Nuno Marques
E-post: info@sscab.se CWG

 

Jämtlands län

 

 
Företag Kontaktuppgifter  
Kafab Jämtland AB
P-G Folkesson
E-post: pg@kafab.nu
Webbplats: www.kafab.nu
CWG

 

Jönköpings län

 

 
Företag Kontaktuppgifter
Jigab Golv AB
Christoffer Johansson
E-post: christoffer.johansson@jigab.nu
Webbplats: www.jigab.nu
CWG
Miljöhallen
Daniel Palmgren
E-post: daniel@miljohallen.se CWG

 

Kronobergs län

 

 
Företag Kontaktuppgifter
JKS Golv i Växjö AB
Joakim Selldén

E-post: jocke@jksgolv.se
Webbplats: www.jksgolv.se

CWG
Ljungby Golv AB
Per Andersson
E-post: per@ljungbygolv.se
Webbplats: www.ljungbygolv.se
CWG

 

Skåne län

 

 
Företag Kontaktuppgifter
Grönlunds Golvsystem AB
Per Grönlund
E-post: per@gronlundsgolv.se
Webbplats: www.gronlundsgolv.se
CWG-K
Skandinavisk Betong och Golvteknik AB 
Rene Kure

E-post: rene.kure.sbg@telia.com 

CWG-K

 

Stockholms län

 

 
Företag Kontaktuppgifter

Avjämning & Golv Entreprenad AB
Tord Gustafson

E-post:tord.gustafson@agett.se
Webbplats: www.agett.se

CWG-K

ETT GOLV
Petter Gryding 

E-post: petter@ettgolv.se
Webbplats: www.ettgolv.se

CWG

Golvon Badrumsrenoveringar AB
Johan Olsson Renlund

E-post: golvon@golvon.se
Webbplats: golvon.se

CWG

JLM Entreprenad AB
Thomas Lindeqvist

E-post: jlm.entreprenad@gmail.com

CWG

Kakelvision Stockholm AB
Muharrem Brahimi

E-post: Rema@kakelvision.se
Webbplats: www.kakelvision.se

CWG

Lindblad & Norstedt
Andreas Lindblad

E-post: kontakt@lindbladnorstedt.se 
Webbplats: www.lindbladnorstedt.se

CWG

Metodgolv AB
Ronnie Österberg

E-post: ronnie@metodgolv.se
Webbplats: www.metodgolv.se

CWG
Olle Lind Golv
André Rehak

E-post: andre@ollelindgolv.se
Webbplats: ollelindgolv.se

CWG

Stockholms Interiörgolv AB
Krister Hasselqvist

E-post: stockholms@interiorgolv.se

CWG

Widlunds Golv & Bygg
Stefan Widlund

E-post: info@widlundsgolv.se
Webbplats: www.widlundsgolv.se

CWG

 

Södermanlands län

 

 
Företag Kontaktuppgifter
Golvmaterial H Johansson AB
Kent Björnqvist
E-post: kent@golvmaterial.se
Webbplats: www.golvmaterial.se
CWG

 

Upplands län

 

 
Företag Kontaktuppgifter

iFix Trading AB
Joakim Renemar

E-post: joakim@ifix.nu
Webbplats: 

CWG

LN Plattsättning AB
Christian Larsson

E-post: info@lnplatt.se

CWG

 

Värmlands län

 

 
Företag Kontaktuppgifter

BBM i Karlstad
Tomas Larsson

E-post: tomas.larsson@bbm.nu
Webbplats: www.bbm.nu

CWG-K

 

Västerbottens län

 

 
Företag Kontaktuppgifter

BL-Interiör AB
Olov Persson
Daniel Fajers

E-post: olov@blinterior.se
E-post: daniel@blinterior.se
Webbplats: www.blinterior.se

CWG

Skellefteå Golvteknik AB
Håkan Olofsson

E-post: golvteknik@telia.com
Webbplats: www.blinterior.se

CWG

 

Västernorrlands län

 

 
Företag Kontaktuppgifter

Golvettan
Johan Olsson

E-post: johan.olsson@golvettan.se
Webbplats: www.golvettan.se

CWG

 

Västra Götalands län

 

 
Företag Kontaktuppgifter
Betongbyggen Jonas Svensson AB 
Dennis Lönn
E-post: dennis@betongbyggen.com
Webbplats: betongbyggen.com
CWG

Flytgolv i Göteborg AB
Ladislav (Lasse) Maar

E-post: lasse@flytgolvgbg.se
Webbplats: flytgolvgbg.se

CWG
Jubels Golv
Magnus Johansson
E-post: magnus@jubels-golv.se
Webbplats: www.jubels-golv.se
CWG
MTB Plattsättning 
Andreas Evertsson

E-post: andreas@mtbbygg.se
Webbplats: www.mtbplattsattning.se

CWG
Nivågolv i Väst AB
Andreas Austvik
Keijo Vaara

E-post: andreas@nivagolv.se
E-post: keijo@nivagolv.se
Webbplats: www.nivagolv.se

CWG
Player AB
Fredrik Player
E-post: fredrik@playerab.se
Hemsida: www.playerab.se
CWG-K

 

Örebro län

 

 
Företag Kontaktuppgifter
Örebro Fogfria AB
Mikael Palmborg
E-post: mikael.palmborg@fogfria.nu
Hemsida: www.fogfria.nu
CWG-K

 

Östergötlands län

 

 
Företag Kontaktuppgifter
Betongteknik Entreprenad
John Jacobsson
E-post: john@betongteknik.com
Hemsida: www.betongteknik.com
CWG-K
KVM Golventreprenad AB
Daniel Johansson
E-post: daniel@kvmgolv.se
Webbplats: www.kvmgolv.se/
CWG

Mer om weberfloor